kalliolan setlementti logo

Yhteystiedot

Hae Kalliolan ihmisiä, toimipisteitä ja ammattinimikkeitä.

Työala Titteli Nimi Toimipiste Osoite Puhelin Sähköposti
Kansalaistoiminta Yhteisötyöntekijä Arkonaho, Anne Askel - matalan kynnyksen kohtaamispaikka Pappilantie 5
02770 Espoo
GSM: 040 5182667 anne.arkonaho@kalliola.fi
Lastensuojelu Yksikön johtaja Pakarinen, Kalle Mäkirinteen nuorisokoti Nyryntie 234
12240 Hikiä
kalle.pakarinen@kalliola.fi
Kalliolan kansalaisopisto Opistosihteeri Leisti, Karoliina Kalliolan kansalaisopisto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
010 279 5080 karoliina.leisti@kalliola.fi
Maahanmuuttajatyö Vastaava ohjaaja Westerholm, Saara Vantalan perheryhmäkoti Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 050 324 9074 saara.westerholm@kalliola.fi
Kansalaistoiminta Pasilan asukastalon ohjaaja Hopsu, Elena Pasilan asukastalo Topparikuja 2
00520 Helsinki
GSM: 050 382 9618 elena.hopsu@kalliola.fi
Vammaistyö Vastaava ohjaaja/sairaanhoitaja Vuori, Taija Ryhmäkoti Jatko Eliel Saarisen tie 15 A 1
00400 Helsinki
0400 277 135 taija.vuori@kalliola.fi
Keskustoimisto Promoottori Ruuskanen, Pihla Kalliolan setlementin hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 040 552 7716 pihla.ruuskanen@kalliola.fi
Taloustoimisto Talousassistentti Wilkman, Kaija Kalliolan setlementin hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 045 7731 1334 kaija.wilkman@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Vastaava sosiaalityöntekijä Raidén, Outi Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
GSM: 050 323 6696
faksi: 09 547 90 027
outi.raiden@kalliola.fi
Lastensuojelu Perhetyönohjaaja Pirttijärvi, Niina Lapsi- ja perhepalveluiden avopalvelut Kytötie 18 A 5
01360 Vantaa
GSM: 050 3077 040 niina.pirttijarvi@kalliola.fi
Lastensuojelu Perhetyönohjaaja Kuparinen, Marja Lapsi- ja perhepalveluiden avopalvelut Kytötie 18 A 5
01360 Vantaa
GSM: 050 410 5700 marja.kuparinen@kalliola.fi
Lastensuojelu Perhetyönohjaaja Rautio, Tomi Lapsi- ja perhepalveluiden avopalvelut Kytötie 18 A 5
01360 Vantaa
GSM: 050 3729 004 tomi.rautio@kalliola.fi
Taloustoimisto Talousassistentti Issa, Mohammed Kalliolan setlementin hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 045 7731 1388 mohammed.issa@kalliola.fi
Kansalaistoiminta Ohjaaja Warsame, Khadijo Pasilan asukastalo Topparikuja 2
00520 Helsinki
GSM: 050 375 0959 Khadijo.Warsame@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut Johtava ohjaaja Nummisto, Jyrki Salon tuetun asumisen palvelut
050 407 0071 jyrki.nummisto@kalliola.fi
Lastensuojelu johtaja Linervo, Janne Hirvikallion nuorisokoti Ilmeentie 3
02140 Espoo
GSM: 045 773 113 89 janne.linervo@kalliola.fi
Kalliolan setlementti toiminnanjohtaja Nygren, Heidi Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 050 312 4373 heidi.nygren@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Päihdeterapeutti Munne, Maijastiina Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
050 448 6686 maijastiina.munne@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Hoitaja Maasio, Tuomas Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
050 408 0355 tuomas.maasio@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Päihdeohjaaja Toivanen, Tarja-Leena Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
040 820 5068 tarja-leena.toivanen@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Päihdeohjaaja Sulola, Tarja Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
040 820 5068 tarja.sulola@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Päihdeohjaaja Piirainen, Sakari Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
040 820 5068 sakari.piirainen@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Lääkäri Kantonen, Jarmo Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
050 363 6512 jarmo.kantonen@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Päihdeterapeutti Virtanen, Sarianna Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
050 343 7595 sarianna.virtanen@kalliola.fi
Päihdetyö Palvelujohtaja Råman-Maljonen, Susanna Palvelutuotannon hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
050 448 8046 susanna.raman-maljonen@kalliola.fi
Keskustoimisto HR- ja hallintokoordinaattori Lohtander, Kirsi Kalliolan setlementin hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 0407573614 kirsi.lohtander@kalliola.fi
Kansalaistoiminta Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori Ylistalo, Annastiina Vapaaehtois- ja vertaistoiminta Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 046 850 0876 annastiina.ylistalo@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut vastaava ohjaaja Heinonen, Janne Vantalan ryhmäkoti ja tukiasumisyksikkö Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 050 3100705 janne.heinonen@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut vastaava ohjaaja Muhonen, Pia Vantalan ryhmäkoti ja tukiasumisyksikkö Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 050 3410990 pia.muhonen@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut toimistotyöntekijä Niemeläinen, Kari Vantalan ryhmäkoti ja tukiasumisyksikkö Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 0504433194 kari.niemelainen@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut sairaanhoitaja Jalomäki, Laura Vantalan ryhmäkoti ja tukiasumisyksikkö Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 050 3065788 laura.jalomaki@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut sosiaalityöntekijä Kuosmanen, Elisa Vantalan ryhmäkoti ja tukiasumisyksikkö Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 0503064887 elisa.kuormanen@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut sosiaalityöntekijä Vähämaa, Jessica Vantalan ryhmäkoti ja tukiasumisyksikkö Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 050 3066265 jessica.vahamaa@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut johtaja Kovanen, Kirsi Vantalan ryhmäkoti ja tukiasumisyksikkö Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 050 4333 110 kirsi.kovanen@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut Ohjaajat (2) Kurkelan perheryhmäkoti Kavastontie 687
25460 Kisko
GSM: 0504676070
Maahanmuuttajapalvelut Ohjaajat (1) Kurkelan perheryhmäkoti Kavastontie 687
25460 Kisko
GSM: 0504424215
Lapsi- ja perhepalvelut johtaja Tahvanainen, Tuomas Matarin nuorisokoti Rekolantie 81
01400 Vantaa
GSM: 045 773 24918 tuomas.tahvanainen@kalliola.fi
Kansalaistoiminta asukastalotyöntekijä Koola, Riikka Asukastalo Kylämaja Matinkatu 7
02330 Espoo
GSM: 045 7732 4744 riikka.koola@kalliola.fi
Lastensuojelu Ohjaajat Hirvikallion nuorisokoti (Hilla) Ilmeentie 3
02140 Espoo
GSM: 046 850 6111
Lastensuojelu Perhetyön ohjaaja Virtanen, Teija Avopalvelut Kytötie 18 A 5
01360 Vantaa
GSM: 050 4139969 teija.virtanen@kalliola.fi
Lastensuojelu vastaava ohjaaja Järvinen, Siiri Hirvikallion nuorisokoti (Hilla) Ilmeentie 3
02140 Espoo
GSM: 050-4603843 siiri.jarvinen@kalliola.fi
Päihdetyö Yhteisöohjaaja Junkala, Erja Oskelakoti Oy Alppikylänkatu 22-24,
00770 HELSINKI
GSM: 046 923 4919 erja.junkala@oskelakoti.fi
Päihdetyö Yhteisöohjaaja Takalo, Pentti Oskelakoti Oy Ormuskuja 3
00700 Helsinki Helsinki
GSM: 050 300 3202 pentti.takalo@oskelakoti.fi
Kansalaistoiminta vapaaehtoistoiminnan koordinaattori Jokinen, Heidi Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 045 773 113 68 heidi.jokinen@kalliola.fi
Kansalaistoiminta asukastalon vastaava Nieminen, Mari Asukastalo Kylämaja Matinkatu 7
02230 Espoo
GSM: 046 8500 876 mari.nieminen@kalliola.fi
Päihdetyö projektityöntekijä Hätinen, Kimmo Uusi alku -projekti Elimäenkatu 29 A 2 . krs
00510 Helsinki
GSM: 050 4626 158 kimmo.hatinen@kalliola.fi
Nuorisotyö ohjaaja, Nuoret äidit -toiminta Kytölä-Granström, Kati Tyttöjen Talo Hämeentie 13 A
00530 Helsinki
GSM: 0415461563 kati.kytola-granstrom@tyttojentalo.fi
Nuorisotyö projektityöntekijä Tossavainen, Tatu Poikien Talo Kangasalantie 11
00550 Helsinki
GSM: 044 177 9622 tatu.tossavainen@poikientalo.fi
Päihdetyö Projektityöntekijä Palmu, Antti Avo- ja asumispalvelut / Uusi alku -projekti Elimäenkatu 29 A 2 . krs
00510 Helsinki
GSM: 0503735990 antti.palmu@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut johtaja Karjalainen, Lauri Kurkelan perheryhmäkoti Melkkarmaantie 11
25470 Kisko
GSM: 050 347 67 07 lauri.karjalainen@kalliola.fi
Taloustoimisto Kirjanpitäjä Aalto, Sisko Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
045 77311333
GSM: 045 77311333
sisko.aalto@kalliola.fi
Nuorisotyö ohjaaja Simola, Heidi Espoon Tyttöjen Talo Leppävaarankatu 24 D 2, 3 krs.
02600 Espoo
GSM: 0400877442 heidi.simola@espoontyttojentalo.fi
Lastensuojelu Ohjaajat Tiirakallion nuorisokoti Kuninkaantie 40
02940 Espoo
040 455 9771
Lastensuojelu Ohjaajat Mäkirinteen nuorisokoti Nyryntie 234
12240 Hikiä
0400410814
Lastensuojelu Ohjaajat Matarin nuorisokoti Rekolantie 81
01400 Vantaa
0468502481
Lastensuojelu Ohjaajat Saunalahden nuorisokoti Pajupolku 1
02770 Espoo
0400470216
Lastensuojelu Ohjaajat Hirvikallion nuorisokoti (Ruska) Ilmeentie 3
02140 Espoo
04577311383
Nuorisotyö vastaava projektityöntekijä Saxberg, Jonna e-Talo-hanke Hämeentie 13 A
00530 Helsinki
GSM: 0405624187 jonna.saxberg@e-talo.fi
Taloustoimisto talouspäällikkö Halonen, Tuire Kalliolan setlementin hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 0504207755 tuire.halonen@kalliola.fi
Kansalaistoiminta Asukastalon vastaava Haaksluoto, Marja-Leena Pasilan asukastalo Topparikuja 2
00520 Helsinki
GSM: 050-3666584 marja-leena.haaksluoto@kalliola.fi
Nuorisotyö Rissanen, Miia Lähiötyö (Olkkari) Puistolanraitti 18
Helsinki
0401988206 miia.rissanen@kalliola.fi
Nuorisotyö projektityöntekijä Pesonen, Tommi P. Poikien Talo Kangasalantie 11
00550 Helsinki
GSM: 0407799582 tommi.p.pesonen@poikientalo.fi
Nuorisotyö projektityöntekijä Pirttikangas, Johan Poikien Talo Kangasalantie 11
00550 Helsinki
GSM: 0407757466 johan.pirttikangas@poikientalo.fi
Nuorisotyö projektityöntekijä Laanterä, Kalle Poikien Talo Kangasalantie 11
00550 Helsinki
GSM: 050 582 4433 kalle.laantera@poikientalo.fi
Päihdetyö sairaanhoitaja Heinonen, Aleksi Kalliolan Kuvernöörintien asumisyhteisö Kuvernöörintie 11
00840 Helsinki
GSM: 0400830689 aleksi.heinonen@kalliola.fi
Päihdetyö yhteisövalmentaja Peltoniemi, Mai Kalliolan Kuvernöörintien asumisyhteisö Kuvernöörintie 11
00840 Helsinki
GSM: 050-4087508
faksi: (09) 6984 374
mai.peltoniemi@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut johtaja Frolov, Oleg Pukkilan perheryhmäkoti Hallitustie 3
07560 Pukkila
GSM: 050 563 2431 oleg.frolov@kalliola.fi
Lastensuojelu johtaja Sadeharju, Antti Tiirakallion nuorisokoti Kuninkaantie 40
02940 Espoo
GSM: 0404509213 antti.sadeharju@kalliola.fi
Päihdetyö päihdeterapeutti Ripatti, Kari Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
GSM: 045 773 11 350 kari.ripatti@kalliola.fi
Seniorityö/ Senioritalo Sandels toiminnanjohtaja Karilahti, Mari Seniorityön hallinto / Kuntokeidas Sandels Välskärinkatu 4B
00260 Helsinki
GSM: 0400-961616 mari.karilahti@kalliola.fi
Päihdetyö Toimisto Ståhl, Raila Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
GSM: 045-77311339 raila.stahl@kalliola.fi
Päihdetyö hallinnon sihteeri Tynkkynen, Outi Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
GSM: 045-77311340
Nuorisotyö ohjaaja Vainikka-Szelag, Leena Saunalahden tukiasuntoyhteisö Itäviitta 5 A 25
02230 Espoo
GSM: 040- 504 50 71 leena.vainikka-szelag@kalliola.fi
Nuorisotyö yksikön johtaja Lyijynen, Niina Saunalahden tukiasuntoyhteisö Itäviitta 5 A 25
02230 Espoo
GSM: 040- 825 6009 niina.lyijynen@kalliola.fi
Nuorisotyö ohjaaja Heinonen, Marjo Espoon Tyttöjen Talo Leppävaarankatu 24 D 2, 3 krs.
00260 Espoo
GSM: 041- 505 7366 marjo.heinonen@espoontyttojentalo.fi
Nuorisotyö kehittämispäällikkö Kolehmainen, Henna Kalliolan Nuoret ry. keskustoimisto Hämeentie 13 A
00530 Helsinki
GSM: 0400273046 henna.kolehmainen@kalliola.fi
Nuorisotyö nuorisotyön johtaja Mäntyniemi-Sipilä, Kirsi Kalliolan Nuoret ry. keskustoimisto Hämeentie 13 A
00530 Helsinki
GSM: 040-500 7928 kirsi.mantyniemi-sipila@kalliola.fi
Lastensuojelu vastaava ohjaaja Sormunen, Tarja Hirvikallion nuorisokoti, osasto Ruska Ilmeentie 3
02140 Espoo
GSM: 040-455 9765 tarja.sormunen@kalliola.fi
Kansalaisopisto opistosihteeri Lohi, Pirjo Kalliolan kansalaisopison hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
010 279 5080 opisto@kalliola.fi
Päihdetyö projektityöntekijä Tapio, Marko VAHVAT - Vahvasti tukien projekti Elimäenkatu 29 A 2 . krs
00510 Helsinki
GSM: 0415271994 marko.tapio@kalliola.fi
Päihdetyö yhteisövalmentaja Uhlenius, Benny Itäviitta-yhteisö Itäviitta 5 D 96
02330 Espoo
GSM: 040-5908789 benny.uhlenius@kalliola.fi
Vammaistyö Ohjaajat Ryhmäkoti Jatko Eliel Saarisen tie 15 A 1
00400 Helsinki
0400 277 135
GSM: 0400 277 134
ryhmakoti@kalliola.fi
Kansalaisopisto Iltavahtimestari Kalliolan kansalaisopisto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
040 766 8101
Keskustoimisto Vahtimestari Aalto, Henry Kalliolan setlementin hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 040 770 9961 henry.aalto@kalliola.fi
Vammaistyö Ryhmäkodin johtaja Liikala, Marjukka Ryhmäkoti Jatko Eliel Saarisen tie 15 A 1
00400 Helsinki
GSM: 046 851 2460 marjukka.liikala@kalliola.fi
Nuorisotyö avoimen toiminnan vastaava ohjaaja Mesiäinen, Nina Tyttöjen Talo Hämeentie 13 A
00530 Helsinki
(09) 8240 5222
GSM: 040 506 5938
nina.mesiainen@tyttojentalo.fi
Nuorisotyö ohjaaja Hellman-Eronen, Leila Tyttöjen Talo Hämeentie 13 A
00530 Helsinki
(09) 8240 5222
GSM: 040 198 8208
leila.hellman-eronen@tyttojentalo.fi
Nuorisotyö seksuaalinen väkivaltatyö Hannila, Kristiina Tyttöjen Talo Hämeentie 13 A
00530 Helsinki
0(09) 82405222
GSM: 041 5264585
kristiina.hannila@tyttojentalo.fi
Nuorisotyö Nuoret äidit - toimintamuodon vastaava ohjaaja Villanen-Juvakka, Katja Tyttöjen Talo Hämeentie 13 A
00530 Helsinki
(09) 8240 5222
GSM: 040 198 8207
katja.villanen-juvakka@tyttojentalo.fi
Taloustoimisto talousassistentti Saari, Anna-Leena Kalliolan setlementin hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 045-7731 1375 anna-leena.saari@kalliola.fi
Päihdetyö Perheterapeutti, sairaanhoitaja Koskiluoma, Aino Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
GSM: 040 8453 509 aino.koskiluoma@kalliola.fi
Nuorisotyö Tyttöjen Talon johtaja Uusitalo-Herttua, Mari Tyttöjen Talo Hämeentie 13 A
00530 Helsinki
GSM: 050-3638563 mari.uusitalo-herttua@tyttojentalo.fi
Nuorisotyö johtaja Wikberg, Maria Espoon Tyttöjen Talo Leppävaarankatu 24 D 2 (3 krs.)
02600 Espoo
GSM: 050-4422173 maria.wikberg@espoontyttojentalo.fi
Nuorisotyö projektityöntekijä Tammivuori, Markus Itä-Pasilan monikulttuurinen sosiaalinen nuorisotyö Topparikuja 2
00520 Helsinki
GSM: 040 5046869 markus.tammivuori@kalliola.fi
Lastensuojelu yksikön johtaja Mäkipää, Outi Avopalvelut Kytötie 18 A 5
01360 Vantaa
GSM: 045-7731 1382 outi.makipaa@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut Yksikön johtaja Raitanen, Sirpa Vantalan perheryhmäkoti Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 0400 743 814 sirpa.raitanen@kalliola.fi
Lastensuojelu Palvelujohtaja Kermann, John Palvelutuotannon johto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 046-850 2480 john.kermann@kalliola.fi
Lastensuojelu vastaava ohjaaja Kurlin, Minna Tiirakallion nuorisokoti Kuninkaantie 40
02940 Espoo
GSM: 045 7731 1379 minna.kurlin@kalliola.fi
Kalliolan palvelutuotanto Palvelutuotannon johtaja Ollila, Kari Palvelutuotannon johto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 0400-656 739 kari.ollila@kalliola.fi
Lastensuojelu yksikön johtaja Ek, Iida Mäkirinteen nuorisokoti Nyryntie 234
12240 Hikiä
GSM: 046-851 2195 iida.ek@kalliola.fi
Lastensuojelu johtaja Mäkinen, Sari Saunalahden nuorisokoti Pajupolku 1
02770 Espoo
GSM: 0400 501 424 sari.makinen@kalliola.fi
Taloustoimisto kirjanpitäjä Tuomainen, Christina Kalliolan setlementin hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 045-77311332 christina.tuomainen@kalliola.fi
Kansalaistoiminta toiminnanohjaaja Määttänen, Heli Neuvontapiste Ne-Rå Kolmas linja 12
00530 Helsinki
GSM: 045-7731 1367 heli.maattanen@kalliola.fi
Kansalaistoiminta sosiaaliohjaaja Ponkala-Karlsson, Irene Askel Pappilantie 5
02770 Espoo
GSM: 040-7006141 irene.ponkala-karlsson@kalliola.fi
Kansalaistoiminta kansalaistoiminnan johtaja Rajamäki, Matti Kalliolan kansalaistoiminnan yksikkö Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 040-5854 351 matti.rajamaki@kalliola.fi
Kansalaistoiminta kehittämissuunnittelija Immonen, Tuula Kalliolan kansalaistoiminnan yksikkö Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 045 7731 0372 tuula.immonen@kalliola.fi
Kansalaistoiminta kehittämispäällikkö Ruskomaa, Leena Neuvontapiste Ne-Rå Kolmas linja 13
00530 Helsinki
GSM: 046-8509 283 leena.ruskomaa@kalliola.fi
Kansalaisopisto opistosihteeri Uutela, Anne Kalliolan kansalaisopiston hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
0102795080 anne.uutela@kalliola.fi
Kansalaisopisto rehtori Maaperä, Ilona Kalliolan kansalaisopiston hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 0405830178 ilona.maapera@kalliola.fi
Kalliolan keskustoimisto Siivooja Viitala, Tiia Kalliolan setlementin hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 041 5226 542 tiia.viitala@kalliola.fi
Kansalaisopisto koulutuspäällikkö Mylläri, Terttu Kalliolan kansalaisopiston hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
046-8500 766 terttu.myllari@kalliola.fi