kalliolan setlementti logo

Yhteystiedot

Hae Kalliolan ihmisiä, toimipisteitä ja ammattinimikkeitä.

Työala Titteli Nimi Toimipiste Osoite Puhelin Sähköposti
Järjestö- ja setlementtityö Yhteisökoordinaattori Rokala, Elizabeth Asukastalo Kylämaja Matinkatu 7
02230 Espoo
GSM: 050 4670 660 elizabeth.rokala@kalliola.fi
Kalliolan setlementin hallinto Business Controller Tuominen, Milja Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 050 400 5187 milja.tuominen@kalliola.fi
Järjestö- ja setlementtityö Hankekoordinaattori Kivelä, Taru Kalliolan Setlementti Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 050 4634825 taru.kivela@kalliola.fi
Kalliolan setlementin hallinto HR- ja talousassistentti Loutchina, Maria Kalliolan Setlementti Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 045 773 11333 maria.loutchina@kalliola.fi
Päihdetyö - Vahvasti tukien Yhteisövalmentaja Puustinen, Antti Vahvasti tukien Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 045 77304203 antti.puustinen@kalliola.fi
Päihdetyö - Vahvasti tukien Yhteisövalmentaja Alakruuvi, Mona Vahvasti tukien Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 041 5271994, merja.alakruuvi@kalliola.fi
Kalliolan palvelutuotanto Liiketoimintajohtaja Mattsson, Otto Palvelutuotannon johto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 0400261563 otto.mattsson@kalliola.fi
Järjestö- ja setlementtityö vapaaehtoistyön promoottori Pulkkinen, Maija Kalliolan setlementtitalo Sturekatu 11
00510 Helsinki
GSM: 046 8500 876 maija.pulkkinen@kalliola.fi
Kalliolan Setlementti ry Setlementtitalon johtaja Wevelsiep, Anneliina Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: +358 (0)50 5900 180 anneliina.wevelsiep@kalliola.fi
Palvelutuotanto, Päihde- ja mielenterveystyö Yhteisöohjaaja Konttinen, Sanna Oskelakoti Ormuskuja 3
00700 Helsinki
GSM: 050 5267277
faksi: 09-43691020
sanna.konttinen@kalliola.fi
Asumispalvelut Yhteisöohjaaja Reini, Sini Lindforsinkadun yhteisö Lindforsinkatu 13 A 11
33720 Tampere
GSM: 0469208195 sini.reini@kalliola.fi
Asumispalvelut Yhteisöohjaaja Koivisto, Suvi Lindforsinkadun yhteisö Lindforsinkatu 13 A 11
33720 Tampere
GSM: 0505131083 suvi.koivisto@kalliola.fi
Palvelutuotanto, Päihde- ja mielenterveystyö Asumispalvelujen johtaja Teerenhovi, Antti Kalliola oy Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 050 465 3399 antti.teerenhovi@kalliola.fi
Sovittelupalvelut Sovitteluohjaaja Bischoff, Mona Raaseporin toimipiste
050 5722715 mona.bischoff@kalliola.fi
Sovittelupalvelut Sovitteluohjaaja Tabermann, Jenny Länsi-Uudenmaan sovittelutoimisto Sinikalliontie 10
02630 Espoo
050 5701104 jenny.tabermann@kalliola.fi
Kalliolan setlementti Yhteisöjohtaja Karjalainen, Antti Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: +358 (0)46 921 0919 antti.karjalainen@kalliola.fi
Sovittelupalvelut Sovitteluohjaaja Helinen, Iiro Länsi-Uudenmaan sovittelutoimisto, Lohjan toimipiste Puotikuja 3
08500 Lohja
050 573 4044 iiro.helinen@kalliola.fi
Sovittelupalvelut Sovitteluohjaaja Mononen, Jaana Länsi-Uudenmaan sovittelutoimisto Sinikalliontie 10, 4.krs.
02630 Espoo
GSM: 050 564 4300 jaana.mononen@kalliola.fi
Sovittelupalvelut Sovittelusihteeri Saari, Anna-Leena Länsi-Uudenmaan sovittelutoimisto Sinikalliontie 10, 4.krs.
02630 Espoo
GSM: 045 773 11375 anna-leena.saari@kalliola.fi
Sovittelupalvelut Sovittelujohtaja Rikberg, Lars Länsi-Uudenmaan sovittelutoimisto Sinikalliontie 10, 4.krs
02630 Espoo
GSM: 050 406 5885 lars.rikberg@kalliola.fi
Kalliolan setlementti Viestintäpäällikkö Kotaviita, Anna Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 046 923 5205 anna.kotaviita@kalliola.fi
Kansalaistoiminta Yhteisötyöntekijä Arkonaho, Anne Askel - matalan kynnyksen kohtaamispaikka Pappilantie 5
02770 Espoo
GSM: 040 5182667 anne.arkonaho@kalliola.fi
Lastensuojelu Yksikön johtaja Pakarinen, Kalle Mäkirinteen nuorisokoti Nyryntie 234
12240 Hikiä
046 851 2195 kalle.pakarinen@kalliola.fi
Kalliolan kansalaisopisto Opistosihteeri Leisti, Karoliina Kalliolan kansalaisopisto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
010 279 5080 karoliina.leisti@kalliola.fi
Kansalaistoiminta Pasilan asukastalon ohjaaja Hopsu, Elena Pasilan asukastalo Topparikuja 2
00520 Helsinki
GSM: 050 382 9618 elena.hopsu@kalliola.fi
Keskustoimisto Promoottori Ruuskanen, Pihla Kalliolan setlementin hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 040 552 7716 pihla.ruuskanen@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Yksikönjohtaja, sosiaalityöntekijä Raidén, Outi Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
GSM: 050 323 6696
faksi: 09 547 90 027
outi.raiden@kalliola.fi
Lastensuojelu Perhetyönohjaaja Pirttijärvi, Niina Lapsi- ja perhepalveluiden avopalvelut Kytötie 18 A 5
01360 Vantaa
GSM: 050 3077 040 niina.pirttijarvi@kalliola.fi
Lastensuojelu Perhetyönohjaaja Kuparinen, Marja Lapsi- ja perhepalveluiden avopalvelut Kytötie 18 A 5
01360 Vantaa
GSM: 050 410 5700 marja.kuparinen@kalliola.fi
Lastensuojelu Perhetyönohjaaja Rautio, Tomi Lapsi- ja perhepalveluiden avopalvelut Kytötie 18 A 5
01360 Vantaa
GSM: 050 3729 004 tomi.rautio@kalliola.fi
Taloustoimisto Talousassistentti Issa, Mohammed Kalliolan setlementin hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 045 7731 1388 mohammed.issa@kalliola.fi
Kansalaistoiminta Ohjaaja Warsame, Khadijo Pasilan asukastalo Topparikuja 2
00520 Helsinki
GSM: 050 375 0959 Khadijo.Warsame@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut Johtava ohjaaja Nummisto, Jyrki Salon tuetun asumisen palvelut Länsiranta 8
24100 Salo
050 407 0071 jyrki.nummisto@kalliola.fi
Lastensuojelu johtaja Linervo, Janne Hirvikallion nuorisokoti Ilmeentie 3
02140 Espoo
GSM: 045 773 113 89 janne.linervo@kalliola.fi
Kalliolan setlementti toiminnanjohtaja Nygren, Heidi Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 050 312 4373 heidi.nygren@kalliola.fi
Lastensuojelu Vastaava ohjaaja Maasio, Tuomas Vantalan perheryhmäkoti Vantalantie 86
05450 Nukari
0503249074 tuomas.maasio@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Päihdeohjaaja Toivanen, Tarja-Leena Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
040 820 5068 tarja-leena.toivanen@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Päihdeohjaaja Sulola, Tarja Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
040 820 5068 tarja.sulola@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Päihdeohjaaja Piirainen, Sakari Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
040 820 5068 sakari.piirainen@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Lääkäri Kantonen, Jarmo Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
050 363 6512 jarmo.kantonen@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Päihdeterapeutti Virtanen, Sarianna Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
050 343 7595 sarianna.virtanen@kalliola.fi
Päihde-, mielentervey- ja maahanmuuttotyö Palvelujohtaja Råman-Maljonen, Susanna Palvelutuotannon hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
050 448 8046 susanna.raman-maljonen@kalliola.fi
Keskustoimisto Hallinto- ja kehittämispäällikkö Lohtander, Kirsi Kalliolan Setlementin hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 0407573614 kirsi.lohtander@kalliola.fi
Järjestö- ja setlementtityö Yhteisökoordinaattori Ylistalo, Annastiina Asukastalo Kylämaja Matinkatu 7
02230 Espoo
GSM: 045 7732 4744 annastiina.ylistalo@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut vastaava ohjaaja Muhonen, Pia Vantalan ryhmäkoti ja tukiasumisyksikkö Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 050 3410990 pia.muhonen@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut sairaanhoitaja Jalomäki, Laura Vantalan ryhmäkoti ja tukiasumisyksikkö Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 050 3065788 laura.jalomaki@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut sosiaalityöntekijä Kuosmanen, Elisa Vantalan ryhmäkoti ja tukiasumisyksikkö Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 0503064887 elisa.kuormanen@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut sosiaalityöntekijä Vähämaa, Jessica Vantalan ryhmäkoti ja tukiasumisyksikkö Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 050 3066265 jessica.vahamaa@kalliola.fi
Päihdetyö - Vahvasti tukien Yhteisövalmentaja Kovanen, Kirsi Vahvasti tukien Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 050 433 3110 kirsi.kovanen@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut Ohjaajat (2) Kurkelan perheryhmäkoti Kavastontie 687
25460 Kisko
GSM: 0504676070
Maahanmuuttajapalvelut Ohjaajat (1) Kurkelan perheryhmäkoti Kavastontie 687
25460 Kisko
GSM: 0504424215
Lapsi- ja perhepalvelut johtaja Tahvanainen, Tuomas Matarin nuorisokoti Rekolantie 81
01400 Vantaa
GSM: 045 773 24918 tuomas.tahvanainen@kalliola.fi
Lastensuojelu Ohjaajat Hirvikallion nuorisokoti (Hilla) Ilmeentie 3
02140 Espoo
GSM: 046 850 6111
Lastensuojelu Perhetyön ohjaaja Virtanen, Teija Avopalvelut Kytötie 18 A 5
01360 Vantaa
GSM: 050 4139969 teija.virtanen@kalliola.fi
Lastensuojelu vastaava ohjaaja Järvinen, Siiri Hirvikallion nuorisokoti (Hilla) Ilmeentie 3
02140 Espoo
GSM: 050-4603843 siiri.jarvinen@kalliola.fi
Päihdetyö Yhteisöohjaaja Takalo, Pentti Oskelakoti Oy Ormuskuja 3
00700 Helsinki Helsinki
GSM: 050 300 3202 pentti.takalo@oskelakoti.fi
Kansalaistoiminta vapaaehtoistoiminnan koordinaattori Jokinen, Heidi Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 045 773 113 68 heidi.jokinen@kalliola.fi
Kansalaistoiminta asukastalon vastaava Nieminen, Mari Asukastalo Kylämaja Matinkatu 7
02230 Espoo
GSM: 045 7733 0302 mari.nieminen@kalliola.fi
Nuorisotyö projektityöntekijä Tossavainen, Tatu Poikien Talo Kangasalantie 11
00550 Helsinki
GSM: 044 177 9622 tatu.tossavainen@poikientalo.fi
Maahanmuuttajapalvelut johtaja Karjalainen, Lauri Kurkelan perheryhmäkoti Melkkarmaantie 11
25470 Kisko
GSM: 050 347 67 07 lauri.karjalainen@kalliola.fi
Lastensuojelu Ohjaajat Tiirakallion nuorisokoti Kuninkaantie 40
02940 Espoo
040 455 9771
Lastensuojelu Ohjaajat Mäkirinteen nuorisokoti Nyryntie 234
12240 Hikiä
0400410814
Lastensuojelu Ohjaajat Matarin nuorisokoti Rekolantie 81
01400 Vantaa
0468502481
Lastensuojelu Ohjaajat Saunalahden nuorisokoti Pajupolku 1
02770 Espoo
0400470216
Lastensuojelu Ohjaajat Hirvikallion nuorisokoti (Ruska) Ilmeentie 3
02140 Espoo
04577311383
Kansalaistoiminta Asukastalon vastaava Haaksluoto, Marja-Leena Pasilan asukastalo Topparikuja 2
00520 Helsinki
GSM: 050-3666584 marja-leena.haaksluoto@kalliola.fi
Päihdetyö sairaanhoitaja Heinonen, Aleksi Kalliolan Kuvernöörintien asumisyhteisö Kuvernöörintie 11
00840 Helsinki
GSM: 0400830689 aleksi.heinonen@kalliola.fi
Päihdetyö yhteisövalmentaja Peltoniemi, Mai Kalliolan Kuvernöörintien asumisyhteisö Kuvernöörintie 11
00840 Helsinki
GSM: 050-4087508
faksi: (09) 6984 374
mai.peltoniemi@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut johtaja Frolov, Oleg Pukkilan perheryhmäkoti Hallitustie 3
07560 Pukkila
GSM: 050 563 2431 oleg.frolov@kalliola.fi
Lastensuojelu johtaja Sadeharju, Antti Tiirakallion nuorisokoti Kuninkaantie 40
02940 Espoo
GSM: 0404509213 antti.sadeharju@kalliola.fi
Päihdetyö päihdeterapeutti Ripatti, Kari Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
GSM: 045 773 11 350 kari.ripatti@kalliola.fi
Lastensuojelu vastaava ohjaaja Sormunen, Tarja Hirvikallion nuorisokoti, osasto Ruska Ilmeentie 3
02140 Espoo
GSM: 040-455 9765 tarja.sormunen@kalliola.fi
Päihdetyö projektityöntekijä Tapio, Marko VAHVAT - Vahvasti tukien projekti Elimäenkatu 29 A 2 . krs
00510 Helsinki
GSM: 0415271994 marko.tapio@kalliola.fi
Päihdetyö yhteisövalmentaja Uhlenius, Benny Itäviitta-yhteisö Itäviitta 5 D 96
02330 Espoo
GSM: 040-5908789 benny.uhlenius@kalliola.fi
Kansalaisopisto Iltavahtimestari Kalliolan kansalaisopisto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
040 766 8101
Keskustoimisto Vahtimestari Aalto, Henry Kalliolan setlementin hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 040 770 9961 henry.aalto@kalliola.fi
Päihdetyö Perheterapeutti, sairaanhoitaja Koskiluoma, Aino Kalliolan klinikka Kylpyläntie 19
02700 Kauniainen
GSM: 040 8453 509 aino.koskiluoma@kalliola.fi
Lastensuojelu yksikön johtaja Mäkipää, Outi Avopalvelut Kytötie 18 A 5
01360 Vantaa
GSM: 045-7731 1382 outi.makipaa@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut Yksikön johtaja Raitanen, Sirpa Vantalan perheryhmäkoti Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 0400 743 814 sirpa.raitanen@kalliola.fi
Lastensuojelu vastaava ohjaaja Kurlin, Minna Tiirakallion nuorisokoti Kuninkaantie 40
02940 Espoo
GSM: 045 7731 1379 minna.kurlin@kalliola.fi
Kalliolan palvelutuotanto, lastensuojelu- sekä senioripalvelut Palvelujohtaja Ollila, Kari Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 0400-656 739 kari.ollila@kalliola.fi
Lastensuojelu johtaja Mäkinen, Sari Saunalahden nuorisokoti Pajupolku 1
02770 Espoo
GSM: 0400 501 424 sari.makinen@kalliola.fi
Kansalaistoiminta toiminnanohjaaja Abdulkarim, Safia Neuvontapiste Ne-Rå Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 045 773 11367 safia.abdulkarim@kalliola.fi
Kansalaistoiminta sosiaaliohjaaja Ponkala-Karlsson, Irene Askel Pappilantie 5
02770 Espoo
GSM: 040-7006141 irene.ponkala-karlsson@kalliola.fi
Kansalaisopisto rehtori Maaperä, Ilona Kalliolan kansalaisopiston hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 0405830178 ilona.maapera@kalliola.fi
Kansalaisopisto koulutuspäällikkö Mylläri, Terttu Kalliolan kansalaisopiston hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
046-8500 766 terttu.myllari@kalliola.fi