kalliola-konserni

Yhteystiedot

Hae Kalliolan ihmisiä, toimipisteitä ja ammattinimikkeitä.

Työala Titteli Nimi Toimipiste Osoite Puhelin Sähköposti
Kalliolan kansalaisopisto koulutuspäällikkö Tulkki, Heikki Kalliolan kansalaisopisto Sturenkatu 11, 00510 Helsinki
050 4777 247 heikki.tulkki@kalliola.fi
Kansalaisopisto projektivastaava Åhlström, Petra Kalliolan kansalaisopisto Sturenkatu 11, 00510 Helsinki
050 4759 839 petra.ahlstrom@kalliola.fi
Alueellinen setlementtityö Alueellisen setlementtityön johtaja Aromaa, Eekku Kalliolan setlementtitalo
050 400 9857 eekku.aromaa@kalliola.fi
Sovittelupalvelut Sovitteluohjaaja Lehikoinen, Linda Länsi-Uudenmaan sovittelutoimisto, Lohjan toimipiste Puotikuja 3
08500 Lohja
050 573 4044 linda.lehikoinen@kalliola.fi
Kalliolan setlementin hallinto Business Controller (Milja Tuomisen äitiysloman sijainen) Karjalehto, Laura Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 050 472 5109 laura.karjalehto@kalliola.fi
Keskustoimisto Vahtimestari Krasniqi, Alend Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11 00510 Helsinki
alend.krasniqi@kalliola.fi
Alueellinen setlementtityö Keittiötyöntekijä Nurmi, Pyry Pasilan asukastalo Topparikuja 2 00520 Helsinki
pyry.nurmi@kalliola.fi
Kalliola oy Yöohjaaja Suutari, Mika Saunalahden nuorisokoti Rinnekuja 3
01390 Vantaa
GSM: 050 4083699 mika.suutari@kalliola.fi
Järjestö- ja setlementtityö Naapuruustilan aulapalveluhenkilö Pasanen, Timo Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 050 470 9880 timo.pasanen@kalliola.fi
Kalliola oy Kehityspäällikkö Paavonen, Sanna Kalliolan Setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 050 447 5285 sanna.paavonen@kalliola.fi
Päihdetyö - Vahvasti tukien Yhteisövalmentaja Suominen, Anne Kalliolan Setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 041 527 1994 anne.suominen@kalliola.fi
Järjestö- ja setlementtityö Hankekoordinaattori Ali-Melkkilä, Fanni Kalliolan Setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: +358(0)50 463 4825 fanni.ali-melkkila@kalliola.fi
Järjestö- ja setlementtityö Valmentaja - tekijän polku Viitamäki, Josefiina Kalliolan Setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 050 572 6923 josefiina.viitamaki@kalliola.fi
Järjestö- ja setlementtityö Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori Saarela, Eppu Kalliolan Setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
045 773 11368 eppu.saarela@kalliola.fi
Päihdehuolto Asumispalveluiden johtaja Rautoja, Paula Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 050 465 3399 paula.rautoja@kalliola.fi
Järjestö- ja setlementtityö Neuvonta- ja ohjaustyön koordinaattori Saraniemi, Raisa Kalliolan Setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: +358 (0)46 850 9283 raisa.saraniemi@kalliola.fi
Järjestö- ja setlementtityö Asiakasneuvoja Kyriopoulos, Theodoros Kalliolan Setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
010 279 5080
GSM: 050 5768357
theodoros.Kyriopoulos@kalliola.fi
Järjestö- ja setlementtityö Hankekoordinaattori Taskinen, Nelli Salon mentoriverkosto Helsingintie 7
24100 Salo
GSM: 050 356 7275 nelli.taskinen@kalliola.fi
Järjestö- ja setlementtityö Yhteisökoordinaattori Rokala, Elizabeth Asukastalo Kylämaja Matinkatu 7
02230 Espoo
GSM: 050 4670 660 elizabeth.rokala@kalliola.fi
Kalliolan setlementin hallinto Business Controller Tuominen, Milja Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 050 400 5187 milja.tuominen@kalliola.fi
Kalliolan setlementin hallinto HR- ja talousassistentti Loutchina, Maria Kalliolan Setlementti Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 045 773 11333 maria.loutchina@kalliola.fi
Päihdetyö - Vahvasti tukien Yhteisövalmentaja Puustinen, Antti Vahvasti tukien Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 045 77304203 antti.puustinen@kalliola.fi
Kalliolan palvelutuotanto Liiketoimintajohtaja Mattsson, Otto Palvelutuotannon johto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 0400261563 otto.mattsson@kalliola.fi
Järjestö- ja setlementtityö vapaaehtoistyön promoottori Pulkkinen, Maija Kalliolan setlementtitalo Sturekatu 11
00510 Helsinki
GSM: 046 8500 876 maija.pulkkinen@kalliola.fi
Palvelutuotanto, Päihde- ja mielenterveystyö Yhteisöohjaaja Salmi, Sanna Oskelakoti Ormuskuja 3
00700 Helsinki
GSM: 050 5267277
faksi: 09-43691020
sanna.salmi@kalliola.fi
Asumispalvelut Yhteisöohjaaja Reini, Sini Lindforsinkadun yhteisö Lindforsinkatu 9 B
33720 Tampere
GSM: 0469208195 sini.reini@kalliola.fi
Asumispalvelut Yhteisöohjaaja Koivisto, Suvi Lindforsinkadun yhteisö Lindforsinkatu 9 B
33720 Tampere
GSM: 0505131083 suvi.koivisto@kalliola.fi
Sovittelupalvelut Sovitteluohjaaja Bischoff, Mona Länsi-Uudenmaan sovittelutoimisto, Raaseporin toimipiste Pumppulahti 3, 10300 Karjaa
050 5722715 mona.bischoff@kalliola.fi
Kalliolan setlementti Yhteisöjohtaja Karjalainen, Antti Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: +358 (0)46 921 0919 antti.karjalainen@kalliola.fi
Sovittelupalvelut Sovitteluohjaaja Helinen, Iiro Länsi-Uudenmaan sovittelutoimisto Sinikalliontie 10, 4.krs
02630 Espoo
050 570 1104 iiro.helinen@kalliola.fi
Sovittelupalvelut Sovitteluohjaaja Mononen, Jaana Länsi-Uudenmaan sovittelutoimisto Sinikalliontie 10, 4.krs.
02630 Espoo
050 564 4300 jaana.mononen@kalliola.fi
Sovittelupalvelut Sovittelusihteeri Saari, Anna-Leena Länsi-Uudenmaan sovittelutoimisto Sinikalliontie 10, 4.krs.
02630 Espoo
045 773 11375 anna-leena.saari@kalliola.fi
Sovittelupalvelut Sovittelujohtaja Rikberg, Lars Länsi-Uudenmaan sovittelutoimisto Sinikalliontie 10, 4.krs
02630 Espoo
050 406 5885 lars.rikberg@kalliola.fi
Kalliolan setlementti Viestintäpäällikkö Leiniö, Terhi Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 050 5599 969 terhi.leinio@kalliola.fi
Alueellinen setlementtityö Yhteisökoordinaattori Arkonaho, Anne Askel - matalan kynnyksen kohtaamispaikka Pappilantie 5
02770 Espoo
GSM: 040 5182667 anne.arkonaho@kalliola.fi
Lastensuojelu Yksikön johtaja Pakarinen, Kalle Mäkirinteen nuorisokoti Nyryntie 234
12240 Hikiä
046 851 2195 kalle.pakarinen@kalliola.fi
Alueellinen setlementtityö Pasilan asukastalon ohjaaja Hopsu, Elena Pasilan asukastalo Topparikuja 2
00520 Helsinki
GSM: 050 382 9618 elena.hopsu@kalliola.fi
Keskustoimisto Promoottori Ruuskanen, Pihla Kalliolan setlementin hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 040 552 7716 pihla.ruuskanen@kalliola.fi
Lastensuojelu Perhetyönohjaaja Pirttijärvi, Niina Lapsi- ja perhepalveluiden avopalvelut Kytötie 18 A 5
01360 Vantaa
GSM: 050 3077 040 niina.pirttijarvi@kalliola.fi
Lastensuojelu Perhetyönohjaaja Kuparinen, Marja Lapsi- ja perhepalveluiden avopalvelut Kytötie 18 A 5
01360 Vantaa
GSM: 050 410 5700 marja.kuparinen@kalliola.fi
Lastensuojelu Perhetyönohjaaja Rautio, Tomi Lapsi- ja perhepalveluiden avopalvelut Kytötie 18 A 5
01360 Vantaa
GSM: 050 3729 004 tomi.rautio@kalliola.fi
Alueellinen setlementtityö Ohjaaja Warsame, Khadijo Pasilan asukastalo Topparikuja 2
00520 Helsinki
GSM: 050 375 0959 Khadijo.Warsame@kalliola.fi
Lastensuojelu johtaja Linervo, Janne Hirvikallion nuorisokoti Ilmeentie 3
02140 Espoo
GSM: 045 773 113 89 janne.linervo@kalliola.fi
Kalliolan setlementti toiminnanjohtaja Nygren, Heidi Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 050 312 4373 heidi.nygren@kalliola.fi
Päihdehuolto Yksikön johtaja Maasio, Tuomas Kalliolan klinikka Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 0503236696 tuomas.maasio@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Päihdeohjaaja Toivanen, Tarja-Leena Kalliolan klinikka Vantalantie 86
05450 Nukari
040 820 5068 tarja-leena.toivanen@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Päihdeohjaaja Piirainen, Sakari Kalliolan klinikka Vantalantie 86
05450 Nukari
040 820 5068 sakari.piirainen@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Lääkäri Kantonen, Jarmo Kalliolan klinikka Vantalantie 86
05450 Nukari
050 363 6512 jarmo.kantonen@kalliola.fi
Päihde- ja mielenterveystyö Päihdeterapeutti Virtanen, Sarianna Kalliolan klinikka Vantalantie 86
05450 Nukari
050 343 7595 sarianna.virtanen@kalliola.fi
Päihde-, mielentervey- ja maahanmuuttotyö Palvelujohtaja Råman-Maljonen, Susanna Palvelutuotannon hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
050 448 8046 susanna.raman-maljonen@kalliola.fi
Keskustoimisto Hallinto- ja kehittämispäällikkö Lohtander, Kirsi Kalliolan Setlementin hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 0407573614 kirsi.lohtander@kalliola.fi
Järjestö- ja setlementtityö Yhteisökoordinaattori Ylistalo, Annastiina Asukastalo Kylämaja Matinkatu 7
02230 Espoo
GSM: 045 7732 4744 annastiina.ylistalo@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut vastaava ohjaaja Muhonen, Pia Vantalan ryhmäkoti ja tukiasumisyksikkö Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 050 3410990 pia.muhonen@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut sairaanhoitaja Jalomäki, Laura Vantalan ryhmäkoti ja tukiasumisyksikkö Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 050 3065788 laura.jalomaki@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut sosiaalityöntekijä Kuosmanen, Elisa Vantalan ryhmäkoti ja tukiasumisyksikkö Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 0503064887 elisa.kuormanen@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut sosiaalityöntekijä Vähämaa, Jessica Vantalan ryhmäkoti ja tukiasumisyksikkö Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 050 3066265 jessica.vahamaa@kalliola.fi
Päihdetyö - Vahvasti tukien Yhteisövalmentaja Kovanen, Kirsi Vahvasti tukien Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 050 433 3110 kirsi.kovanen@kalliola.fi
Maahanmuuttajapalvelut Ohjaajat (2) Kurkelan perheryhmäkoti Kavastontie 687
25460 Kisko
GSM: 0504676070
Maahanmuuttajapalvelut Ohjaajat (1) Kurkelan perheryhmäkoti Kavastontie 687
25460 Kisko
GSM: 0504424215
Lapsi- ja perhepalvelut johtaja Tahvanainen, Tuomas Matarin nuorisokoti Rekolantie 81
01400 Vantaa
GSM: 045 773 24918 tuomas.tahvanainen@kalliola.fi
Lastensuojelu Ohjaajat Hirvikallion nuorisokoti (Hilla) Ilmeentie 3
02140 Espoo
GSM: 046 850 6111
Lastensuojelu vastaava ohjaaja Järvinen, Siiri Hirvikallion nuorisokoti (Hilla) Ilmeentie 3
02140 Espoo
GSM: 050-4603843 siiri.jarvinen@kalliola.fi
Päihdetyö Yhteisöohjaaja Takalo, Pentti Oskelakoti Oy Ormuskuja 3
00700 Helsinki Helsinki
GSM: 050 300 3202 pentti.takalo@oskelakoti.fi
Alueellinen setlementtityö asukastalon vastaava Frolov, Oleg Asukastalo Kylämaja Matinkatu 7
02230 Espoo
oleg.frolov@kalliola.fi
Nuorisotyö projektityöntekijä Tossavainen, Tatu Poikien Talo Kangasalantie 11
00550 Helsinki
GSM: 044 177 9622 tatu.tossavainen@poikientalo.fi
Lastensuojelu Ohjaajat Tiirakallion nuorisokoti Kuninkaantie 40
02940 Espoo
040 455 9771
Lastensuojelu Ohjaajat Mäkirinteen nuorisokoti Nyryntie 234
12240 Hikiä
0400410814
Lastensuojelu Ohjaajat Matarin nuorisokoti Rekolantie 81
01400 Vantaa
0468502481
Lastensuojelu Ohjaajat Saunalahden nuorisokoti Pajupolku 1
02770 Espoo
0400470216
Lastensuojelu Ohjaajat Hirvikallion nuorisokoti (Ruska) Ilmeentie 3
02140 Espoo
04577311383
Alueellinen setlementtityö Asukastalon vastaava Haaksluoto, Marja-Leena Pasilan asukastalo Topparikuja 2
00520 Helsinki
GSM: 050-3666584 marja-leena.haaksluoto@kalliola.fi
Päihdetyö sairaanhoitaja Heinonen, Aleksi Kalliolan Kuvernöörintien asumisyhteisö Kuvernöörintie 11
00840 Helsinki
GSM: 0400830689 aleksi.heinonen@kalliola.fi
Päihdetyö yhteisövalmentaja Peltoniemi, M. Kalliolan Kuvernöörintien asumisyhteisö Kuvernöörintie 11
00840 Helsinki
GSM: 050-4087508
faksi: (09) 6984 374
Lastensuojelu johtaja Sadeharju, Antti Tiirakallion nuorisokoti Kuninkaantie 40
02940 Espoo
GSM: 0404509213 antti.sadeharju@kalliola.fi
Lastensuojelu vastaava ohjaaja Sormunen, Tarja Hirvikallion nuorisokoti, osasto Ruska Ilmeentie 3
02140 Espoo
GSM: 040-455 9765 tarja.sormunen@kalliola.fi
Kansalaisopisto Iltavahtimestari Kalliolan kansalaisopisto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
040 766 8101
Keskustoimisto Vahtimestari Aalto, Henry Kalliolan setlementin hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 040 770 9961 henry.aalto@kalliola.fi
Päihdetyö Perheterapeutti, sairaanhoitaja Koskiluoma, Aino Kalliolan klinikka Vantalantie 86
05450 Nukari
GSM: 040 8453 509 aino.koskiluoma@kalliola.fi
Lastensuojelu yksikön johtaja Mäkipää, Outi Avopalvelut Kytötie 18 A 5
01360 Vantaa
GSM: 045-7731 1382 outi.makipaa@kalliola.fi
Lastensuojelu Yksikön johtaja Raitanen, Sirpa Saunalahden & Mäkirinteen nuorisokoti
GSM: 0400 501 424 sirpa.raitanen@kalliola.fi
Lastensuojelu vastaava ohjaaja Kurlin, Minna Tiirakallion nuorisokoti Kuninkaantie 40
02940 Espoo
GSM: 045 7731 1379 minna.kurlin@kalliola.fi
Kalliolan palvelutuotanto, lastensuojelu- sekä senioripalvelut Palvelujohtaja Ollila, Kari Kalliolan setlementtitalo Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 0400-656 739 kari.ollila@kalliola.fi
Lastensuojelu johtaja Mäkinen, Sari Saunalahden nuorisokoti Pajupolku 1
02770 Espoo
GSM: 0400 501 424 sari.makinen@kalliola.fi
Alueellinen setlementtityö Promoottori Määttänen, Heli Neuvontapiste Ne-Rå Sturenkatu 11
00510 Helsinki
045 773 11367 heli.maattanen@kalliola.fi
Alueellinen setlementtityö Vastaava koordinaattori Ponkala-Karlsson, Irene Askel Pappilantie 5
02770 Espoo
GSM: 040-7006141 irene.ponkala-karlsson@kalliola.fi
Kansalaisopisto rehtori Maaperä, Ilona Kalliolan kansalaisopiston hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
GSM: 0405830178 ilona.maapera@kalliola.fi
Kansalaisopisto koulutuspäällikkö Mylläri, Terttu Kalliolan kansalaisopiston hallinto Sturenkatu 11
00510 Helsinki
046-8500 766 terttu.myllari@kalliola.fi